poniedziałek, 30 czerwca 2014

Czerwony Kogut Południowego Tyrolu cz. 2

Roter Hahn to zrzeszenie promujące agroturystykę w Południowym Tyrolu.
Zapraszam na drugą część fotowycieczki po farmach Czerwonego Koguta. Wszystkie nazwy gospodarstw są linkami prowadzącymi bezpośrednio do stron-wizytówek, na których szczegóły adresowo-kontaktowe.

Farma Amort-Hof w Altrei. Rita Amort z filcu wyczarowuje torebki, kapelusze i kapcie. Dodatkowo kupić można i spróbować kawy z... łubinu, super ciekawa sprawa.
Unichhof w Aldein. Baza noclegowa, produkcja przetworów z owoców i warzyw z gospodarstwa. Raz w tygodniu rozpalany jest piec (czwartek), Robert Gurndin z rodziną zamieniają się w piekarzy...
Zmailerhof w Schennie, genialny taras widokowy, na którym zjeść można obłędny obiad. Panorama wynagradza trudy stromego podjazdu...


Neuhauserhof w Meran. Niewielkie gospodarstwo, na którym Margit Nischler z rodziną uprawia winogrona i jabłka. Baza noclegowa. Bardzo blisko jest z farmy do miasta.
Sandwiesenhof w Gargazon, znana z doskonałego cydru. Warto zwrócić uwagę na dom nagrodzony znakiem jakości ‘KlimaHaus' (jedyny tak zaawansowany budynek w Italii). Zaplecze noclegowe z własną skrzynką warzywną. Dwa apartamenty.
Rauthof w Meran - domowe kiełbaski, speck, strudel jabłkowy, krupnik, kasztany, sok z owoców bzu, jabłek i gruszek oraz wytwarzane na farmie wina... do tego piękny krajobraz. Wszystko sprzyja jedzeniu!1 komentarz:

Rękodzieło-art.pl pisze...

Jakie piękne zdjęcia..